یک همزن مغناطیسی یا مخلوط کن مغناطیسی یک دستگاه آزمایشگاهی است که از یک میدان مغناطیسی چرخشی استفاده می کند تا باعث شود یک میله ی کوچک  به اسم  stir bar  ( که  با نام ” flea ” هم شناخته می شود ) در مایع برای چرخاندن بسیار سریع آن غوطه ور شود و در نتیجه باعث همزدن آن شود. میدان چرخشی در همزن مغناطیسی می تواند بواسطه یک آهن ربای چرخشی یا مجموعه ای از الکترومگنت های ثابت ایجاد شود که زیر دستگاه و مایع قرار داده شده اند. از آنجایی که شیشه به شکل موثری بر روی یک میدان مغناطیسی اثر نمی گذارد ( نسبت به خاصیت مغناطیسی شفاف است ) و اکثر واکنش های شیمیایی در ظروف شیشه ای ( یعنی بالن های آزمایشگاهی یا شیشه آلات جامی شکل ) رخ می دهند، stir bar ها به خوبی در ظروف شیشه ای کار می کنند. از طرف دیگر، اندازه ی محدود میله به معنای آن است که همزن مغناطیسی می تواند تنها در آزمایش های نسبتا کوچک ( زیر 4 لیتر ) استفاده شود. همزن مغناطیسی همچنین در رابطه با مایعات چسبناک یا سوسپانسیون های دارای غلظت زیاد ( ضخیم ) به مشکل بر می خورد. برای حجم های بیشتر مایع یا مایعات چسبناک، به طور معمول یک نوع همزن مکانیکی مورد نیاز است.

همزن هات پلیت، همزن هات پلیت دیجیتالی، تجهیزات آزمایشگاهی

همزن مغناطیسی هات پلیت پر فروش ترین و دقیق ترین محصولاتی هستند که وجود دارند. ما همزن های هات پلیتی را انتخاب کرده ایم که امن و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند و دارای گرمایش یکنواخت و ساختار بی عیبی هستند که با سختگیرانه ترین پیش نیاز های آزمایشگاهی مطابقت دارند. از بین هات پلیت های چینی یا هات پلیت های راس آلومینیومی و طیف وسیعی از توانمندی ها یا پیکربندی های همزدن انتخاب کنید.

همزن مغناطیسی Overhead، همزن مغناطیسی IKA Overhead

همزن مغناطیسی Overhead برای هرگونه عمل همزنی ایده آل هستند. این نوع همزن ها برای سرعت ثابت یا متغیر مجهز شده اند. آن ها برای امولسیون ها، سوسپانسیون ها، مخلوط های آبی یا روغنی طراحی شده اند که نیاز به گشتاور بالا یا سرعت های بسیار بالا دارند. شما می توانید سرعت، گشتاور و زمان مخلوط کردن را در این نوع همزن ها کنترل و بررسی کنید. این همزن ها برای اهداف عمومی در رابطه با مواردی که نیاز به همزدن سنگین و زیاد مخلوط کردن داشته باشند، ایده آل هستند. تمامی بخش های جانبی نظیر میله ها، پروانه ها، گیره ها و پایه ها موجود هستند.